Времето за викендот - денеска дожд, утре сонце

Времето за викендот – денеска дожд, утре сонце

Во нашата земја времето денеска ќе биде претежно облачно, со повремени врнежи од дожд а на планините од снег. Пообилни врнежи ќе има во западните и јужните делови. Ќе дува умерен ветер од североисточен правец. Дневната температура ќе се движи во интервалот од 3 до 13 степени Целзиусови.

Утре, недела, времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, со дневни температури од 11 до 18 степени.

Прочитајте повеќе

Да се скратат часовите поради топлото време, препорачува МОН

Да се скратат часовите поради топлото време, препорачува МОН

Одлуката на надлежните следува откако родители реагираа на социјалните мрежи и негодуваа децата да бидат …