Заев: Откако сум премиер, со Груевски сум немал комуникација (видео)

Заев: Откако сум премиер, со Груевски сум немал комуникација (видео)

Одговори на новинарски прашања на премиерот Зоран Заев:

Прочитајте повеќе

ВМРО-ДПМНЕ во недела ќе ги соопшти имињата на министрите

ВМРО-ДПМНЕ во недела ќе ги соопшти имињата на министрите

Мандатарот Христијан Мицкоски најави дека составот на новата влада ќе биде доставен во Собранието во …