Денеска и утре студено време со засилен северем ветер

Денеска и утре студено време со засилен северем ветер

Денеска и утре ќе преовладува променливо облачно, студено и ветровито време, на места со провејување на снег. Ќе дува засилен северен ветер, повремено со брзина над 60 км/час и повремено провејување на слаб снег.

Температурата ќе се движи од -11 степени во ноќните и раните утрински часови, до максималните 8 степени Целзиусови во текот на денот.

Прочитајте повеќе

Бесплатен влез во музејските институции за 18 Мај, Меѓународниот ден музеите

Бесплатен влез во музејските институции за 18 Мај, Меѓународниот ден музеите

„Музеи за едукација и истражување“ е мотото под кое утре ќе се одбележи Меѓународниот ден …