Студени утра со температури до минус 10 степени

Студени утра со температури до минус 10 степени

И денеска во нашата земја ќе преовладува сончево време со студени утра, а преку денот со слаб северен ветер.

И утре изутрина ведрото време ќе услови утринските температури да бидат ниски, на места ќе се спуштаат и под минус 10 степени.

Прочитајте повеќе

Владините лопати се фрлаат и на 40 степени

Владините лопати се фрлаат и на 40 степени

Топлото време и екстремно високите температури не беа пречка премиерот и повеќе владини и локлани …