Сончево време

Денеска сончево време, во сабота и недела облачно со слаб дожд

Денеска ќе преовладува сончево и релативно топло време. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла или ниска облачност. Температурата ќе се движи во интервалот од 10 до 16 степени Целзиусови.

Во деновите од викендот, времето ќе биде променливо облачно и малку посвежо со локален слаб дожд, а на планините слаб снег. Ќе дува умерен до засилен северен ветер а максималната температура ќе достигне 14 степени.

Прочитајте повеќе

Ковачевски на автопатската делница Демир Капија- Неготино

Ковачевски на автопатската делница Демир Капија- Неготино, дел од Коридорот 10: Вложуваме во безбедноста на граѓаните и ја поврзуваме државата со Европа

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, заедно со министерот за транспорт и …