Сончево и потопло со засилен северен ветер

Сончево и потопло со засилен северен ветер

Времето денеска ќе биде сончево, малку потопло и со мала облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, кој повремено ќе достигне брзина од над 60 км/ч и ќе биде најизразен вдолж Повардарието. Максималната дневна температура ќе изнесува 19 степени Целзиусови.

И во следните денови ќе преовладува сончево и се’ потопло време со мала до умерена локална облачност. На крајот на работната недела ветерот ќе премине од северен кон јужен и ќе има зголемување на облачноста.

Прочитајте повеќе

Жешкото време носи и „жешки“ сметки за струја

Жешкото време носи и „жешки“ сметки за струја

Просечната дневна потрошувачка на електрична енергија во текот на јули се зголемила за околу 1.500 …