време облачно студено

Променливо облачно време со слаб локален дожд

Времето денеска ќе биде променливо облачно, попладне во западните и југозападните делови ќе има слаби локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Дневната температура ќе се движи од 10 до 20 степени Целзиусови.

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно време. Поинтензивни врнежи се очекуваат од четврток до сабота, кога ќе дува и засилен до силен ветер од јужен правец.

Прочитајте повеќе

Талат Џафери: Има обиди за изборен инжинеринг

Талат Џафери: Има обиди за изборен инжинеринг

Имам добиено извештаи од учесниците во изборниот процес за вознемирување во однос на обиди за …