Сончево време со температури до 20 степени

Сончево време со температури до 20 степени

Денеска не’ очекува променливо облачно време со сончеви периоди. Во планинските подрачја и на крајниот југоисток ќе има услови зa слаб локален дожд. Ќе дува слаб ветер од јужен правец а температурата ќе се движи во интервалот од 10 до 20 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

Георгиев бил фатен на дело со мито, Иџет Мемети е второосомничен

Обвинителство: Врховниот судија Георгиев бил фатен на дело со мито, Иџет Мемети е второосомничен

Јавен обвинител предложи притвор само за првоосомничениот кој е затекнат при извршување на кривичното дело, …