Денеска и за викендот нестабилно време со дожд и силен ветер

Денеска и за викендот нестабилно време со дожд и силен ветер

Денеска на повеќе места во нашата земја времето ќе биде нестабилно, со пороен дожд и грмежи. Локално ќе има појава на невреме со интензивен пороен дожд, силен ветер и услови за ретка појава на ситен град. Максималната температура ќе достигне 21 степен.

Во деновите од викендот ќе се задржи променливо облачно и посвежо време, со повремени локални врнежи од дожд, а на планините од снег. Дневната температура ќе се движи од 9 до 20 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

Бесплатен влез во музејските институции за 18 Мај, Меѓународниот ден музеите

Бесплатен влез во музејските институции за 18 Мај, Меѓународниот ден музеите

„Музеи за едукација и истражување“ е мотото под кое утре ќе се одбележи Меѓународниот ден …