Денеска дожд, од петок стабилизирање на времето

Денеска дожд, од петок стабилизирање на времето

Денеска во претпладневните часови во јужните делови од земјата ќе има локални врнежи од дожд. Преодно стабилизирање на времето ќе има утре, а во четврток на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Во петок и за време на викендот, времето ќе биде стабилно, сончево и топло при што максималната температура ќе достигне 25 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

Георгиев бил фатен на дело со мито, Иџет Мемети е второосомничен

Обвинителство: Врховниот судија Георгиев бил фатен на дело со мито, Иџет Мемети е второосомничен

Јавен обвинител предложи притвор само за првоосомничениот кој е затекнат при извршување на кривичното дело, …