Нестабилно време со пороен дожд и ветер

Нестабилно време со пороен дожд и ветер

Денеска ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално, ќе има услови за појава на невреме. Температурата ќе се движи во интервалот од 7 до 16 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

Царинска управа колаж медикаменти

Царинска управа: Спречен шверц на 1,7 тони медикаменти штетни по здравјето на граѓаните

Царински службеници на влез на Меѓународен Аеродром Скопје спречија шверц на 1,7 тони медикаменти, Силденафил …