Алијанса бара разрешување на министрите Меџити и Алиу

Министерот за здравство Фатмир Меџити вели дека не одговара пред никого, освен пред претседателот на партијата Арбен Таравари

Прочитајте повеќе

Средба Џафери – Зеленски во Тирана, потпишана заедничка изјава за евроатлантските интеграции на Украина (видео)

Претседателот на Владата, Талат Џафери, во рамки на работната посета на Република Албанија, се сретна …