Автобусот што ги превезувал македонските патници од Истанбул е на Беса Транс

Автобусот што ги превезувал македонските патници од Истанбул е на Беса Транс

Автобусот кој ноќеска се запалил во Бугарија и каде загинаа 46 патници меѓу кои и деца, бил на тетовскиот авто превозник Беса Транс, објави Слободен печат.

Станувало збор за екскурзија на релација Скопје – Истанбул – Скопје, а голем дел фотографии и видеа од истата се објавени на Фејсбук страната на компанијата Беса Транс.

Извор: ТВ Телма

Прочитајте повеќе

Георгиев бил фатен на дело со мито, Иџет Мемети е второосомничен

Обвинителство: Врховниот судија Георгиев бил фатен на дело со мито, Иџет Мемети е второосомничен

Јавен обвинител предложи притвор само за првоосомничениот кој е затекнат при извршување на кривичното дело, …