Бајер Леверкузен сонува за тројна титула

Бајер Леверкузен сонува за тројна титула

Уште само две победи до бесмртност: Бајер Леверкузен во финалето на Лига Европа се среќава со Аталанта и сонува за тројна титула.

Извор: DW

Прочитајте повеќе

Скопје домаќин на Самит на шефовите на држави и влади од југоисточна Европа

Скопје домаќин на Самит на шефовите на држави и влади од југоисточна Европа

Меѓу гостите во Скопје се претседателите на Албанија, Косово, Црна Гора, но и шефот на …