Бензините поскапи за 1.5, дизелот за 2 денари за литар

Бензините поскапи за 1.5, дизелот за 2 денари за литар

Регулаторната комисија за енергетика денеска ги одреди новите цени на горивата. Безините ќе бидат поскапи за 1,5, а дизелот за 2 денари за литар.

Тоа значи дека новата цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе изнесува 81 денар за литар, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава за 83, ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) за 73,5 ден/лит, а малопродажната цена на екстра-лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) изнесува 73 ден/лит.

Малопродажната цена на Мазутот М-1 НС ќе изнесува 46,537 ден/кг.

Прочитајте повеќе

Да се скратат часовите поради топлото време, препорачува МОН

Да се скратат часовите поради топлото време, препорачува МОН

Одлуката на надлежните следува откако родители реагираа на социјалните мрежи и негодуваа децата да бидат …