Горива

Бензините поскапуваат по еден денар, цената на дизелот не се менува

Од ноќеска на полноќ, Еуросупер БС-95 на бензинските станици низ земјава ќе се продава по максимална цена од 67 денари за литар, додека Еуросупер БС-98 ќе чини 69 денари за литар. Еуродизел БС (Д-Е V) ќе може да се купи по досегашната цена од 55 денари за литар, додека екстра лесното масло за домаќинство ќе чини 44,50 денари за литар.

Новите цени стапуваат на сила вечерва на полноќ.

Прочитајте повеќе

Талат Џафери: Има обиди за изборен инжинеринг

Талат Џафери: Има обиди за изборен инжинеринг

Имам добиено извештаи од учесниците во изборниот процес за вознемирување во однос на обиди за …