Бензинска станица

Бензинот поскапува за два денара за литар, цената на дизелот останува иста

Моторниот бензин Еуросупер БС-95 од вечерва на бензинските станици низ земјава ќе се продава поскап за два денара за литар, односно ќе чини 85 денари за литар. Ваква одлука донесе Регулаторната комисија за енергетика.

Цените на останатите горива не се менуваат. Еуросупер БС-98 и понатаму чини 85,5 денари за литар, дизел горивото се продава по цена од 76 денари за литар, додека литар Екстра-лесно масло останува со цена од 75 денари.

Прочитајте повеќе

цук пожари

Во изминатото деноноќие регистрирани 22 пожари на отворено, осум сè уште се активни

Вкупно 22 пожари на отворено биле евидентирани во последното деноноќие, а од нив утрово се …