Блинкен ќе отпатува на Блискиот Исток, ќе го посети и Израел

Блинкен ќе отпатува на Блискиот Исток, ќе го посети и Израел

Посетата доаѓа откако во напад, наводно извршен од Израел, е убиен висок лидер на Хамас во предградијата на Бејрут, што ги зголеми стравувањата од поширок конфликт

Прочитајте повеќе

Запорожје нуклеарна централа

Украинско МНР: Русија е единствената држава во светот која се обидува да украде нуклеарна централа

Ги повикуваме нашите партнери да го зголемат притисокот врз државата агресор, вклучително санкциониот притисок во …