Бројот на загинати во Либија расте, Црвен крст со апел до македонските граѓани за помош

Бројот на загинати во Либија расте, Црвен крст со апел до македонските граѓани за помош

Од македонскиот Црвен крст денеска упатија апел до граѓаните да се вклучат во обезбедувањето на неопходната помош преку донации за настраданите во поплавите во Либија

Прочитајте повеќе

Многу аплаузи за Зеленски во Бундестагот-бојкот од АфД и БСВ

Многу аплаузи за Зеленски во Бундестагот-бојкот од АфД и БСВ

„Наш заеднички интерес е Путин да ја загуби оваа војна“, рече украинскиот претседател во емотивниот …