,,Чекајќи го министерот“ со Лидија Вукичевиќ, на сцената на Театар Комедија

,,Чекајќи го министерот“ со Лидија Вукичевиќ, на сцената на Театар Комедија

Мегапопуларната актерка од бившите југословенски простори, Лидија Вукичевиќ ќе настапи на сцената на Театар Комедија, како главна женска улога во претставата ,,Чекајќи го министерот“. Покрај неа, во комедијата играат и актерите Милан Пајиќ и Семир Гигиќ. Вукичевиќ и’ е позната на пошироката јавност по многуте улоги во филмови и ТВ серии од тв екраните.

Претставата ,,Чекајќи го министерот“ е закажана за недела, 10 ноември со почеток во 20.00 часот, на големата сцена во Театар Комедија.

Прочитајте повеќе

Македонската изворна музичка ризница претставена во Рим на манифестацијата „Ден на Светите Кирил и Методиј“

Македонската изворна музичка ризница претставена во Рим на манифестацијата „Ден на Светите Кирил и Методиј“

Со концерт на Националната установа Камерен оркестар на Битола и солистката Нада Талевска-Спасовска,  во салата …