Дали Германија е подготвена за случај на избор на Трамп?

Во САД е сѐ поверојатно дека на изборите ќе се тркаат Бајден и Трамп – со реални шанси Трамп повторно да влезе во Белата куќа. Нужна е превенција.

Извор: DW

Прочитајте повеќе

Соединетите Американски Држави воведуваат санкции против Русија

Соединетите Држави (САД) денеска воведуваат нови санкции против Русија пред втората годишнина од руската инвазија …