Врнежливо време

Денеска и утре дожд, на повисоките места снег

Времето денеска ќе биде претежно облачно, попладне и во текот на ноќта кон недела со врнежи од дожд. Поради продор на постудена воздушна маса ќе има услови на некои повисоки места во северните делови, врнежите повремено да преминуваат во снег, а можна е и локална појава на замрзнат дожд. Ќе дува слаб до умерен, вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер. Дневната температурата ќе се движи од 3 до 11 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

Изборна битка во петка и шестка за две пратенички места

Изборна битка во петка и шестка за две пратенички места

Гласачите во седум избирачки места во две изборни единици ќе одлучуваат можеби и за преструктуирање …