Врнежливо време

Денеска и утре дожд, од недела преодно стабилизирање на времето

Денеска ќе преовладува променливо облачно време, со кратки сончеви периоди и со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи во интервалот од 6 до 13 степени Целзиусови.

Слично време ќе преовладува и утре, кога на места врнежите ќе бидат пообилни. Од недела попладне и во првите денови од работната седмица ќе настапи преодно стабилизирање на времето.

Прочитајте повеќе

Во Ротимље одбележана 20-годишнината од загинувањето на претседателот Борис Трајковски и членовите на делегацијата

Со положување свежо цвеќе на спомен-обележјето во Ротимље, близу Мостар, Босна и Херцеговина, денеска беше …