Денеска и утре променливо облачно, во недела дожд а на планините снег

Денеска и утре променливо облачно, во недела дожд а на планините снег

Во претпладневните часови од денешниот ден времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен, долж Повардарието и во источните делови повремено засилен ветер од северозападен правец. Температурата ќе се движи во интервалот од 5 до 14 степени Целзиусови.

Утре времето ќе биде претежно облачно, а во недела и во понеделник претпладне ќе има повремени врнежи од дожд. На планините и на повисоките места врнежите ќе бидат претежно од снег каде ќе се формира снежна покривка.

Прочитајте повеќе

ВМРО-ДПМНЕ во недела ќе ги соопшти имињата на министрите

ВМРО-ДПМНЕ во недела ќе ги соопшти имињата на министрите

Мандатарот Христијан Мицкоски најави дека составот на новата влада ќе биде доставен во Собранието во …