Денеска и во наредните денови стабилизирање на времето и пораст на температурите

Денеска и во наредните денови стабилизирање на времето и пораст на температурите

Денеска ќе имаме сончево време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи помеѓу 21 и 32 степени а UV=7.

Следува период на стабилно време со постепен пораст на дневната температура која ќе достигне максимални 37 степени Целзиусови. Ќе дува умерен наместа повремено засилен ветер од северен правец.

Прочитајте повеќе

цук пожари

Во изминатото деноноќие регистрирани 22 пожари на отворено, осум сè уште се активни

Вкупно 22 пожари на отворено биле евидентирани во последното деноноќие, а од нив утрово се …