Денеска и во текот на неделата променливо облачно и нестабилно време

Денеска и во текот на неделата променливо облачно и нестабилно време

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне претежно во западните и југоисточните делови од земјата ќе има локална појава на краткотраен пороен дожд и услови за ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Дневната температура ќе се движи во интервалот од 15 до 26 степени Целзиусови.

Во следните денови времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во овој период претежно во попладневните часови ќе има локална појава на нестабилност со повремен пороен дожд и ретки грмежи. Понестабилно ќе биде утре и во четврток кога наместа ќе има изолирана појава на пообилен дожд и ретки грмежи. Најсвежо ќе биде во среда и четврток, а потоа температурата ќе се покачи.

Прочитајте повеќе

Георгиев бил фатен на дело со мито, Иџет Мемети е второосомничен

Обвинителство: Врховниот судија Георгиев бил фатен на дело со мито, Иџет Мемети е второосомничен

Јавен обвинител предложи притвор само за првоосомничениот кој е затекнат при извршување на кривичното дело, …