Денеска и во текот на седмицата топло време со натпросечни температури за овој период од годината

Денеска и во текот на седмицата топло време со натпросечни температури за овој период од годината

Под влијание на влажен бран, времето денеска и во текот на оваа седмица ќе биде променливо облачно со врнежи од дожд кои повремено ќе бидат поројни и обилни. Ќе дува умерен до засилен, а повремено и силен ветер од јужен правец што ќе услови релативно топло време за овој период од годината.

Минималната температура ќе достигне 3, а максималната 17 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

пошта

Синдикатот на Пошта бара нова систематизација, најавува протести и штрајк

Поштата е на работ на егзистенција, изјави денеска на прес-конференција пред Владата синдикалниот лидер Боро …