Денеска и за викендот дожд и засилен северен ветер

Денеска и за викендот дожд и засилен северен ветер

Денеска ќе се задржи претежно облачно време, со повремени врнежи од дожд. Наместа врнежите ќе бидат поројни, проследени со грмежи и засилен ветер со брзина над 70 км/час. Локално врнежите и ветрот ќе бидат во форма на невреме. Максималната температура ќе достигне 17 степени Целзиусови.

Утре ќе има слаб локален дожд, а во недела ќе дува засилен северен ветер што ќе услови намалување на температурата.

Прочитајте повеќе

Бесплатен влез во музејските институции за 18 Мај, Меѓународниот ден музеите

Бесплатен влез во музејските институции за 18 Мај, Меѓународниот ден музеите

„Музеи за едукација и истражување“ е мотото под кое утре ќе се одбележи Меѓународниот ден …