сончево со облаци

Денеска и за викендот облачно со повремен дожд, од понеделник заладување

Денеска ќе преовладува променливо облачно време, претпладне со појава на магла по одделни котлини. Ќе дува умерен до засилен ветер од југоисточен правец со максимална температура од 14 степени Целзиусови.

Под влијание на влажен бран, за време на викендот ќе има повремени врнежи од дожд, кои наместа ќе бидат пообилни. Ќе дува умерен до засилен јужен ветер. Од понеделник се очекува заладување што ќе услови провејување на снег и во некои пониски места.

Прочитајте повеќе

Наместо „Северна“ и „Македонија“, Сиљановска Давкова сега употребува „нашата држава“ и „нашата земја“

Наместо „Северна“ и „Македонија“, Сиљановска Давкова сега употребува „нашата држава“ и „нашата земја“

Четири пати во денешното соопштение од претседателскиот кабинет на Гордана Сиљановска Давкова по повод посетата …