Денеска и за викендот сончево време со температура до 18 степени

Времето денеска ќе биде сончево, со мала до умерена локална облачност и со умерен ветер претежно од југоисточен и западен правец. Температурата ќе се движи во интервалот од 7 до 16 степени Целзиусови.

Слично време не’ очекува и во деновите од претстојниот викенд, кога минималната температура во ноќните часови ќе се спушти до -4, а максималната ќе достигне 18 Целзиусови степени.

Прочитајте повеќе

По четири дена измачување, се ослободуваат две од трите блокирани крстосници во Скопје

Приватните превозници утрово почнаа да ги отстрануваат автобусите кои во понеделникот, на 05 декември, ги …