Сончево време

Денеска и за викендот студено време, од понеделник пораст на температурите

Во утринските часови од денешниот ден времето ќе биде многу студено, а преку денот сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец а дневните температури ќе се движат во интервалот од -1 до 8 степени Целзиусови.

И утре ќе се задржи претежно сончево време со ниски утрински температури. Во недела ќе има зголемување на облачноста и услови за провејување на слаб снег на планините и на повисоките места. Од понеделник времето ќе биде стабилно со пораст на утринските и дневните температури.

Прочитајте повеќе

Царинска управа колаж медикаменти

Царинска управа: Спречен шверц на 1,7 тони медикаменти штетни по здравјето на граѓаните

Царински службеници на влез на Меѓународен Аеродром Скопје спречија шверц на 1,7 тони медикаменти, Силденафил …