сончево со облаци

Денеска променливо облачно, од недела врнежи од дожд а на повисоките места повремен снег

Времето денеска ќе биде променливо облачно, со појава на слаб локален дожд претежно претпладне во источните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Дневната температура ќе се движи во интервалот од 8 до 17 степени Целзиусови.

За време на викендот ќе дува умерен, повремено засилен ветер од јужен правец. Од недела времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи со променлив интензитет од дожд, на високите планини повремено од снег.

Прочитајте повеќе

Фондацијата Метаморфозис со конкурс за годишна награда „Илија Жупаноски“ за справување со дезинформации

Ќе бидат доделени две годишни награди во две категории: Најдобар новинарски труд, односно стручен труд …