Денеска променливо облачно, од утре стабилно и посвежо време

Денеска променливо облачно, од утре стабилно и посвежо време

Претпладне ќе преовладува променливо облачно време, со услови за слаб локален дожд и појава на ретки грмежи. Попладне облачноста ќе се намали и ќе преовладува сончево и посвежо време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен, а во западните делови наместа повремено засилен ветер од западен правец. Температурата ќе се движи во интервалот од 20 до 33 степени Целзиусови, а UV=8.

Од понеделник следува период на стабилно и посвежо време со умерен до засилен ветер од северен и северозападен ветер.

Прочитајте повеќе

цук пожари

Во изминатото деноноќие регистрирани 22 пожари на отворено, осум сè уште се активни

Вкупно 22 пожари на отворено биле евидентирани во последното деноноќие, а од нив утрово се …