сончево време

Денеска сончево и потопло, од недела врнежи од дожд

Времето денеска ќе биде сончево и потопло, со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер, во западните делови западен, а во источните јужен ветер. Температурата ќе се движи во интервалот од 4 до 14 степени Целзиусови.

Утре во крајните западни подрачја ќе има услови за слаб дожд. Под влијание на влажен бран, во недела кон крајот на денот ќе има локални врнежи од дожд, на планините од снег. Врнежите ќе продолжат и во понеделник, кога ќе се прошират насекаде и на места ќе бидат пообилни. Ќе дува засилен северен ветер, а дневните температури ќе опаднат за неколку степени.

Прочитајте повеќе

Царинска управа колаж медикаменти

Царинска управа: Спречен шверц на 1,7 тони медикаменти штетни по здравјето на граѓаните

Царински службеници на влез на Меѓународен Аеродром Скопје спречија шверц на 1,7 тони медикаменти, Силденафил …