сончево време

Денеска сончево и топло, од недела опаѓање на температурите

Денеска времето ќе биде сончево и релативно топло, со умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец а максималната температура ќе достигне 18 степени Целзиусови.

Утре ќе има локални врнежи од дожд, а од недела следува период на стабилно време со умерен до засилен северен ветер и опаѓање на температурите.

Прочитајте повеќе

Да се скратат часовите поради топлото време, препорачува МОН

Да се скратат часовите поради топлото време, препорачува МОН

Одлуката на надлежните следува откако родители реагираа на социјалните мрежи и негодуваа децата да бидат …