Денеска сончево со локален дожд

Во нашата држава времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне ќе има појава на локален дожд, а во текот на ноќта облачно, со пообилни врнежи од дожд. Максималната температура ќе достигне 31 степен Целзиусов, а УВ индексот 7.

Прочитајте повеќе

Ковачевски: Пензиите ги зголемивме на историско ниво, има 100 милиони евра повеќе за 2024 и антикризни мерки

„Оваа Влада покажа како се зголемуваат пензиите на системски начин. Донесовме решение за зголемување на …