сончево време

Денеска сончево со слаб до умерен ветер

Во нашата земја денеска ќе се задржи сончево време, со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Дневната температура ќе се движи од 6 до 13 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

Изборна битка во петка и шестка за две пратенички места

Изборна битка во петка и шестка за две пратенички места

Гласачите во седум избирачки места во две изборни единици ќе одлучуваат можеби и за преструктуирање …