време облачно студено

Денеска сончево со умерена облачност, од средината на неделата локални врнежи од дожд

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, претпладне со појава на магла по котлините и температури во интервалот од 11 до 19 степени Целзиусови.

Утре ќе се задржи стабилно време со појава на утринска магла по котлините и со ниски минимални температури. Од средината на неделата ќе има зголемена облачност со повремен локален дожд. Утринските температури насекаде ќе бидат над нулата, а дневните без поголеми промени.

Прочитајте повеќе

Прв работен ден за новата Влада – резултати или само ротација на кадри?

Прв работен ден за новата Влада – резултати или само ротација на кадри?

Новата власт, која најавува видливи резултати, економијата и животниот стандард на граѓаните ги стави меѓу …