сончево дождливо

Денеска сончево време, за викендот променливо облачно со повремен дожд

Времето денеска ќе биде сончево, со умерена облачност и релативно топло . Ќе дува умерен, наместа повремено засилен ветер од јужен правец. Максималната температура ќе достигне 18 степени Целзиусови.

За време на викендот и во понеделник ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд. Во сабота ќе дува умерен до засилен ветер претежно од југоисточен правец. Преодно стабилизирање на времето се очекува во вторник.

Прочитајте повеќе

Административци не сакаат да спроведуваат избори, сакаат да празнуваат

Административци не сакаат да спроведуваат избори, сакаат да празнуваат

Реална потреба или празниците и распустот ги натераа административците да се повлекуваат од членството во …