ЕУ донира седум амбулантни возила на скопската Итна помош

Главниот град има најголеми потреби и население во државата и донацијата ќе го ублажи недостигот од возила, се вели во соопштението на Делегацијата на ЕУ во земјава

Прочитајте повеќе

Фондацијата Метаморфозис со конкурс за годишна награда „Илија Жупаноски“ за справување со дезинформации

Ќе бидат доделени две годишни награди во две категории: Најдобар новинарски труд, односно стручен труд …