Фото вест: Мартин Јованоски во водство на Светскиот куп во Турција

После трите одржани натпревари на Светскиот куп во параглајдинг во дисциплината прелети, кој од 4 до 11 септември се одржува во Аксарај, Турција, прилепчанецот Мартин Јованоски се наоѓа на челната позиција.

Она кое што треба да се истакне е дека во Турција е собрана светската елита кога е во прашање оваа дисциплина, што само му дава уште поголемо значење на резултатот на Јованоски.

Прочитајте повеќе

Супербоул: Канзас Сити ја одбрани титулата во НФЛ

Екипата на Канзас Сити Чифс ја одбрани шампионската титула во НФЛ, откако ноќеска во Лас …