Фотографија на денот: Кога конечно ќе полета авионот?

Фотографија на денот: Кога конечно ќе полета авионот?

Штрајкот во Луфтханза речиси ги парализираше германските аеродроми. За овие патници во Франкфурт, тој предизвика часови чекање и неизвесност.

Луѓето кои летово патуваат на одмор со авион од Германија мора да се вооружаат со трпение. Аеродромите и без тоа страдаат од недостиг на персонал, а ситуацијата оваа среда ја влоши и еднодневниот штрајк на аеродромскиот персонал во Луфтханза, кој траеше до денеска утрото. За патниците како овие на аеродромот во Франкфурт, тоа значи чекање со часови и неизвесност. А сега околу штрајк размислуваат и пилотите во Луфтханза…

Извор: DW

Прочитајте повеќе

Газа

Појавата на болести сѐ поголема закана за жителите на Газа

Агенцијата на ОН за помош на палестинските бегалци, UNRWA денеска соопшти дека заканата од појава …