Христијан Мицкоски позитивен на ковид-19

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ е позитивен на корона вирус. Тоа го објави на својот фејсбук профил, каде напиша дека, по забележаните првични, полесни симптоми, ги добил резултатите од тестирањето кои покажале дека е позитивен на вирусот ковид-19.

Прочитајте повеќе

Одбележан Меѓународниот ден на мајчиниот јазик

Во рамки на одбележувањето на овој ден, во Институтот за македонски јазик ќе бидат презентирани …