И денеска облачно со повремен дожд, од среда стабилизирање на времето

Под влијание на влажен бран и денес ќе се задржи променливо облачно време со повремени врнежи од дожд и услови за изолирана појава на ретки грмежи. Локален слаб дожд ќе има и утре, после што следува период на стабилно време. Дневната температура ќе се движи во интервалот од 6 до 16 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

Вакцини

Дали на Македонија и се заканува и епидемија на морбили?

Големиот процент на невакцинирани деца ја враќа опасноста од ширење на заразни болести. СЗО предупредува …