И денеска променливо време – претпладне сонце, попладне пороен дожд

Во текот на претпладневните часови времето ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со појава на град. Ќе дува умерен североисточен ветер.

Максималната температура ќе биде во интервал од 27 до 34 степени. УВ=7

Прочитајте повеќе

Партиите договорија датум за избори: на 24 април прв круг претседателски, на 8 мај парламентарни и втор круг претседателски избори

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, даде изјава по лидерската средба што се одржа на негова …