Илиноис му забрани на Трамп да се кандидира за републикански кандидат за претседател

Илиноис му забрани на Трамп да се кандидира за републикански кандидат за претседател

Според судијата, оваа одлука е последица на инволвираноста на Трамп во упадот во Капитол Хил во 2021 година, пренесува Би-би-си

Прочитајте повеќе

Страв и фрустрација во Иран по нападот врз Израел

Страв и фрустрација во Иран по нападот врз Израел

Светските лидери го осудија големиот ирански напад врз Израел, а многу Иранци се загрижени дека …