Израелските сили го бомбардирале домот на лидерот на Хамас

Израелските сили го бомбардирале домот на лидерот на Хамас

Израелските сили се повлекле од најголемата болница во Газа Ал-Шифа, откако вчера влегоа во неа со тенкови, тврдејќи дека е база за Хамас

Прочитајте повеќе

Многу аплаузи за Зеленски во Бундестагот-бојкот од АфД и БСВ

Многу аплаузи за Зеленски во Бундестагот-бојкот од АфД и БСВ

„Наш заеднички интерес е Путин да ја загуби оваа војна“, рече украинскиот претседател во емотивниот …