Автобуси Јавен превоз ЈСП

Јавен превоз во Скопје ќе има до 9 часот, вработените во ЈСП одат на протест

Вработените во ЈСП Скопје ќе протестираат пред Град Скопје, додека се одржува вонредната седница на Советот на Град Скопје каде што треба да се одлучува дали претпријатието ќе добие субвенции

Прочитајте повеќе

дизел

Дизелот поевтинува за 2 денарa

Од ноќеска на полноќ, дизел горивото на бензинските станици низ земјава ќе се продава поевтино …