ердоган

Ковачевски на средба со Ердоган

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски денеска во Истанбул ќе предводи владина делегација на средба со претседателот на Република Турција, Реџеп Таип Ердоган, во рамките на неговата работна посета.

Средбата на премиерот Ковачевски со претседателот Ердоган е потврда на исклучително добрите односи со Турција и на неа е предвидено да се разговара за повеќе билатерални прашања од интерес на двете земји.

Прочитајте повеќе

сончево со облаци

Продолжува периодот на нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Денеска ќе се задржи сончево и топло време, со мала до умерена облачност. Попладне ќе …