Кузеска: Пендаровски ќе понуди напредок на државата, Давкова само блокади и уназадување

Кузеска: Пендаровски ќе понуди напредок на државата, Давкова само блокади и уназадување

„Ако Стево Пендаровски изминативе години беше претседател на државата, Силјановска е пратеник на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието, но ние досега воопшто не видовме некаква заложба од нејзина страна дека сака земјата да биде членка на Европската Унија“, рече портпаролката на СДСМ , Богданка Кузеска, во утринската емисија на ТВ Клан.

  • Не само што не видовме никаква заложба за влез во ЕУ, туку Давкова сеуште ги подржува луѓето кои кажаа дека дури и за 100 години нема да бидеме во Европска Унија. Таа ги подржува оние кои во слични вакви емисии кажаа дека доколку ЕУ не ги дели вредностите на ВМРО ДПМНЕ, тогаш нема да влеземе во ЕУ“, рече Кузеска.

Таа потенцираше дека граѓаните во изминативе години можеа да видат како се претставиле и Пендаровски и Давкова и дека тоа што досега го работеле е тоа што тие и ќе им го понудат на граѓаните.

  • Пендаровски ќе го понуди напредокот и европска перспектива на државата, а Давкова ќе понуди повторно блокади, кочење и уназадување на државата“, рече Кузеска.

Прочитајте повеќе

Венко Филипче во Кавадарци

Д-р Венко Филипче од Кавадарци: Се среќавам со преку 200 луѓе дневно, лице в лице се гради довербата

Носителот во изборна единица 4, Д-р Венко Филипче денес во Кавадарци се сретна со голем …